Šindlerův dvůr
Restaurace a penzion
Šindlerův dvůr
Restaurace Selská jizba
Šindlerův dvůr
Vinný sklep
Šindlerův dvůr
Penzion - ubytování
Šindlerův dvůr
Vinárna
Šindlerův dvůr
Letní zahrada

Tipy na výlet

Krmelín

Obec Krmelín se rozkládá na severovýchodě okresu Frýdek-Místek a hraničí s ostravskou aglomerací. Terénem se řadí do Podbeskydské pahorkatiny. Nadmořská výška je maximálně 332 metrů (Krmelínský kopec, tzv. Krmelák), průměrná nadmořská výška je 247 metrů.
Součástí Krmelína jsou severně ležící osady Světlov a Nový Dvůr. V okolí obce se rozprostírají lesy a to Palásek, Černý les a Brušperský les. Západním směrem od obce se nachází Stará Ves nad Ondřejnicí, jižním směrem se rozkládá obec Brušperk a východním směrem obec Paskov. Jižním okrajem obce protéká potok Machůvka a na jeho toku je vybudována v prostoru mezi Krmelínem a Brušperkem soustava rybníků. Jižním a východním směrem od obce jsou dvě malé vodní nádrže. Ve středu lesa, který je jihovýchodně od obce jsou kaliště. V Krmelíně se nachází ranč s chovem koní, který nabízí projíždky na koních po okolí a výuku jízdy na koních. Severním okrajem obce prochází silnice vedoucí z Ostravy k mezinárodnímu letišti v Mošnově.
V Krmelíně se křižují cyklistické trasy, které navazují na síť cyklostezek, kterou je město Ostrava protkáno, případně se z Krmelína můžeme vydat do chráněné krajinné oblasti Poodří. Kolem severního okraje obce prochází značený vycházkový okruh, vedoucí kolem městské části Ostravy a to kolem Staré Bělé. Krmelínem prochází zelená turistická trasa, po které východním směrem dojdeme k přehradě Žermanice a západním směrem vede zelená značka do obce Klímkovice.

Ostrava

Areál Miniuni - svět miniatur

Miniuni je venkovní areál, kde můžete shlédnout 34 modelů v měřítku 1:25 významných světových staveb jako je například Eiffelova věž, sedm starodávných divů světa, šikmá věž v Pise a jiné.  Jsou zde i jezírka, největším z nich proplouvá model lodě se jménem Stefan Bathory. Celý areál křižují železniční tratě se zahradními vláčky v měřítku 1:22,5 a mini nástupiště Ostrava - Střed. Pro nejmenší jsou v areálu připravena indiánská hřiště. Každoročně se v areálu koná spousta naučných a zajímavých programů pro děti i jejich rodiče.

ČEZ Aréna - Ostrava

Dříve Palác kultury a sportu. ČEZ Aréna je multifunkční hala v Ostravě. Jedná se o domovský stadion extraligového hokejového klubu HC Vítkovice Steel. V hale probíhá mnoho sportovních, kulturních a jiných akcí. Naproti haly se nachází vítkovický atletický stadion, na kterém se každoročně koná Zlatá tretra.

Fungolf - Ostrava

Vnitřní golfové a zábavní centrum pro jednotlivce, skupiny i celé rodiny. Tréninkový relax pro zkušené golfové hráče, napínavé zápolení pro amatéry i zábava na celé odpoledne pro celou rodinu. Hřiště je přístupné celoročně a skutečnému golfovému hřišti velmi podobné. Jedná se o jeho zmenšenou kopii. "Perfektně střižený trávník", pískové bunkry, skalky, terénní nerovnosti i klidná zákoutí Vás pohltí svou neopakovatelnou atmosférou. 

Hornické muzeum OKD Landek - Ostrava

Největší hornické muzeum v České republice nabízí poznání, odpočinek i zábavu. Jednotlivé expozice mapují vývoj těžby uhlí na Ostravsku a Karvinsku, přestavují i historii báňského záchranářství. Součástí prohlídkových tras je i systém podzemních štol, kam sfáráte původní těžní klecí vybavenou audiovizuálním simulátorem opravdového sešupu do těžní jámy. Nenechte si ujít jízdu původním důlním vláčkem.  

Dolní oblast Vítkovice

Dolní oblast Vítkovice (konkrétně důl Hlubina a vysoké pece a koksovna Vítkovických železáren) je národní kulturní památka nacházející se poblíž centra Ostravy ve Vítkovicích. Zahrnuje rozsáhlý průmyslový areál Vítkovických železáren s unikátním souborem industriální architektury. Souboru tří na sebe navazujících celků – černouhelného dolu, koksovny a vysokopecního provozu – se také říká „Ostravské Hradčany“. Oblast je zapsána v seznamu Evropského kulturního dědictví.

Klimkovice

Lázně Klimkovice 

Patří k nejmodernějším lázním v České republice. Budova jódových sanatorií je zajímavým dílem soudobého stavitelství a její architektonické řešení bylo několikrát oceněno. V sanatoriích se léčí nemoci oběhového a pohybového ústrojí, nemoci nervové a gynekologické. Jodobromová minerální voda vytváří jedinečné mikroklima, které svým obsahem jódu převyšuje přímořské oblasti.

 

Golfová hřiště

V okolí Šindlerova mlýna se nachází několik golfových hřišť.   

 

Golfová hřiště 

Prosper golf club Čeladná

Sportovně-rekreační areál Prosper Golf Resort Čeladná se nachází na rozloze 140 hektarů v malebné obci Čeladná na severovýchodě České republiky v samotném srdci beskydských kopců.

 

Golf klub HUKVALDY

Golfové hřiště se nachází v malebné obci Hukvaldy, známé jako Lašská brána Beskyd a rodiště světoznámého hudebního skladatele Leoše Janáčka. Z hřiště jsou nádherné výhledy na zříceninu Hradu Hukvaldy.

 

Golf Resort Karviná-Lipiny

Golfové hřiště v karvinské oblasti Lipiny vzniklo v industriální krajině mezi dvěma činnými šachtami.

 

Zámecký golf club Kravaře

Hřiště je citlivě umístěno do anglického parku kolem barokního zámku v Kravařích. Staleté stromy a mnohé vodní toky určují jeho charakter. V roce 2012 bylo stávající hřiště rozšířeno na 18 jamkové s rozlohou 80 ha. Najdete zde plno malebných zákoutí doplněných jezírky a potoky s kouzelnou faunou a flórou.

Park Golf Club Ostrava

Jedno z nejkrásnějších domácích hřišť v zámeckém parku, založené v roce 1968. Stohektarový areál s dvousetletými stromy, místo s výjimečným geniem loci. Šilheřovice se nalézají zhruba 15 kilometrů severně od centra Ostravy, téměř u polských hranic.

Ropice Golf Course

18jamkové golfové hřiště je situované do krásného kopcovitého prostředí s výhledem na masiv Slezských Beskyd s dominantou Javorového vrchu, leží v nadmořské výšce 310 m n.m. Nejen svými parametry, délka 5398 m ze žlutých odpališť, 4755 m z červených odpališť, PAR 72, je vhodné jak pro konání mistrovských akcí, tak pro sportovní i rekreační golf.

Golf & Ski resort Ostravice 

Hřiště je situováno mezi dvěma nejvyššími horami Beskyd, Lysou horou a Smrkem, na úpatí hory Žár v obci Ostravice. Jedná se o mistrovské golfové hřiště, par 72 typu parkland. 

Kontakt:

Telefon: +420 558 674 081
GSM:     +420 603 104 440
e-mail:   Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Otevírací doba

Pondělí zavřeno
Úterý 11:00 - 20:00
Středa 11:00 - 20:00
Čtvrtek 11:00 - 20:00
Pátek 11:00 - 21:00
Sobota 11:00 - 21:00
Neděle 11:00 - 18:00

 

restaurace 
Selská jizba
Letní zahrada
Letní zahrada
vinarna
Vinárna
vinny-sklipek
Vinný sklep
pokoj-dvouluzkovy2
Penzion